Президія Вченої ради Товариства 25 травня 2023 року за зверненням ініціативної групи, до складу якої увійшли викладачі та студенти природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, а також представники інших установ та організацій, ухвалила рішення про відновлення у складі Товариства Житомирського відділу.
30 жовтня 2023 року за участі в.о. Президента Товариства В’ячеслава Олещенка та вченого секретаря Товариства Вікторії Удовиченко проведено організаційні збори відділу. На зборах були присутні представники адміністрації університету, факультету, викладачі та студенти.
У своєму виступі ректор університету, професор кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Галина Киричук, привітавши колег з важливою подією, зауважила: “Мені надзвичайно приємно, що ми свого часу відновили спеціальність “Географія”. Університет має давню історію. З 1919 року у складі Волинського вчительського інституту діяв природничо-географічний факультет, який готував вчителів означеного напряму. Дуже сподіваємося, що за такого вікового досвіду розвитку географії, хтось колись, вивчаючи та продовжуючи історію нашого університету, буде відзначати, що географічна наукова думка та відповідна університетська освіта були, є і будуть у нашому регіоні”.
В’ячеслав Олещенко коротко ознайомив учасників з історією, вимогами Статуту Товариства, а також з пріоритетними завданнями, проблемами, вирішенням яких за нинішніх, особливих воєнних реалій займається Товариство.
Головою Житомирського відділу Товариства одноголосно обрано доктора географічних наук, професора кафедри екології та географії університету Олександра Лаврика, який, хоча й перебуває зараз на службі у ЗСУ, особисто прибув та виступив на зборах. Обрано також вчену раду відділу та її президію.
Керівник Товариства вручив членські квитки новим його членам, побажав і викладачам, і студентам успіхів.
На запрошення керівництва факультету представники Товариства виступили перед студентами та викладачами з гостьовими лекціями:
- Олещенко В’ячеслав: «Основні інструменти сучасної системи збереження природного різноманіття в Україні: етапи формування, співтворчість географії, біології, екології та права»;
- Удовиченко Вікторія: «Структурно-методологічна трансформація системи шкільної географічної освіти у контексті імплементації концепції Нової української школи».
Інформаційна служба Товариства