10 травня 2023 року в м.Ніжині на Чернігівщині проведено Круглий стіл “Мандрівник козацького роду”, присвячений 250-річчю від дня народження видатного мореплавця Юрія Лисянського. Зібрання проведено з ініціативи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського, його відділу у меморіальному будинку-музеї Юрія Лисянського, а також Українського географічного товариства, його Ніжинського відділу.

Доповідачі поділилися результатами своїх досліджень життя та діяльності Ю.Лисянського, а також інших видатних особистостей, які зробили вагомий внесок у розвиток світової географічної науки, багато віків невтомно й наполегливо формували, зміцнювали, оберігали духовний фундамент нинішньої української держави.

Від імені Товариства учасників зібрання привітав в.о. Президента Товариства В.Олещенко, який також поділився думками щодо ролі географії, громадських організацій у розвитку суспільства, вирішенні актуальних, особливо значущих завдань та проблем, зокрема й спричинених військовою агресією Росії проти України, про завдання та перспективи діяльності Товариства, передав до бібліотеки університету низку видань.

Під час зустрічі з ректором О. Самойленком, деканами факультетів, викладачами університету обговорено перспективні напрями співробітництва, зокрема, з метою розвитку географічної освіти, кращого вшанування та увічнення пам’яті про видатних українців, належного показу суспільної значущості та гідної історії розвитку географії в Україні при створенні відповідних експозицій, як в Ніжині, так і на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у інших закладах вищої освіти.