27 травня 2023 року на Закарпатті, у залі вченої ради Ужгородського національного університету, у змішаному режимі, з можливістю для усіх учасників долучитися до зібрання дистанційно, відбувся Міжнародний форум – «УКРАЇНА ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ: шляхи просторового розвитку», організований Національною спілкою архітекторів України, Українським географічним товариством, Всеукраїнською асоціацією об’єднаних територіальних громад та Ужгородською міською радою.

У роботі Форуму взяли участь більш як 80 провідних вітчизняних та зарубіжних вчених, фахівців у сфері просторового планування, насамперед архітекторів, географів, представників відповідних наукових та проектних установ, університетів, а також місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій (Програма Форуму).

Учасниками Форуму наголошено на особливій важливості та необхідності посилення ролі просторового планування у забезпеченні розвитку України згідно з міжнародно визнаними принципами сталого розвитку, ефективної інтеграції на різних просторових рівнях загальнодержавних, регіональних, місцевих, а також секторальних інтересів, відповідних планів та програм, належного подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України.

За результатами обговорення доповідей та виступів учасників, внесених пропозицій, плідної дискусії в рамках круглого столу прийнято Ухвалу Форуму, спрямовану на ефективне вирішення широкого комплексу відповідних завдань.

На завершення Форуму в.о. Президента Українського географічного товариства В.І.Олещенко, президент Національної спілки архітекторів України О.П.Чижевський, в.о. Ректора Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова В.В.Петрушенко підписали двосторонні меморандуми про співробітництво з відповідних питань, що складають спільний інтерес, провели обговорення можливих шляхів узгодження планів дій та реалізації досягнутих домовленостей.