У черговому Конгресі конференцій «EarthX 2025», що є однією з наймасштабніших міжнародних подій, присвячених Дню Землі, вперше взяли участь представники Українського географічного товариства.

Українська делегація на Форумі

Такі форуми з часу їх започаткування у 2011 році покликані утверджувати партнерство в різних його проявах, формувати позиції, рішення, відповідні платформи, здатні зберегти людство на планеті, посилити та підтримати роботу організацій, урядів та окремих осіб на передових рубежах вирішення найбільш нагальних екологічних проблем світу.  

Саме завдяки цим форумам за ці роки було сформовано, підтримано, розвинено численні ініціативи, успішні проекти, дії відповідних організацій та конкретних осіб, спрямовані на вирішення найбільш актуальних проблем людства, серед яких погіршення стану довкілля, зміни клімату, втрата біотичного та  іншого природного різноманіття, використання природних ресурсів, їх дефіцит тощо.

Формування української делегації та забезпечення її участі у цьогорічному  Форумі здійснено всеукраїнською неурядовою організацією «Business Incubator Group. Ukraine», яку очолює Євген Барсуков, який разом з Світланою Краковською – відомим кліматологом, завідувачем лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України,заступником Національного координатора в Україні Міжурядової групи експертів зі зміни клімату при ООН (IPCC) і представляли Українське географічне товариство на Форумі.

До складу української делегації увійшли також авторитетні представники вітчизняного бізнесу.

Представники української делегації Є.Барсуков та С.Краковська на Форумі з командором Дж. Марком Міллером – засновником і генеральним директором Greenwater Marine Sciences Offshore Inc.
Виступ С. Краковської на Форумі

Запрошення Світлани Краковської до участі у Форумі – це переконливе визнання її наукової та  громадської, іншої публічної діяльності, яскравий приклад того, як наука стає інструментом дипломатії, правди і справедливості. Її полум’яні та високопрофесійні промови на сесіях IPCC, особливо після початку війни, на багатьох наукових конференціях, як і на платформах «EarthX 2025» стали голосом України, додатковим потужним каталізатором глобальної дискусії про хворобливу залежність людства від викопного палива, енергетичну незалежність, про шляхи подолання загроз для довкілля.

Наша делегація донесла до учасників Форуму і таким чином – до усієї світової спільноти об’єктивні відомості про екологічні виклики, з якими стикається наша держава в умовах повномасштабної війни. Йшлося про зміцнення партнерства для сталого розвитку, прискорення гуманітарного розмінування, про численні інші виклики.

За програмою Форуму було проведено різноманітні за змістом, переважно міждисциплінарні заходи, серед яких – публічні виступи, дискусії, інтерв’ю, телевізійні виступи, індивідуальні неформальні знайомства та обговорення, навчальні сесії, колективні сніданки та нетворкінги. Зокрема, було проведено День Землі, який цього разу присвячувався питанням жіночого лідерства у кліматичних ініціативах, Панель про війну і довкілля, Українську панель, яка модерувалася Євгеном Барсуковим.

Про результати участі представників України у роботі Форуму «EarthX 2025» красномовно засвідчила звістка про обрання невдовзі, а саме 29 квітня 2025 року, Світлани Краковської іноземним членом Національної академії наук США, про що вже повідомлялося.

Цей факт свідчить про визнання одним з найавторитетніших наукових об’єднань світу багаторічного внеску нашої колеги в кліматичну науку, зокрема в дослідження змін клімату, глобального потепління, створення моделей змін клімату та у роботу Міжурядової групи експертів зі зміни клімату при ООН.

Після повернення до України голова Cпілки «Business Incubator Group. Ukraine» Євген Барсуков засвідчив:

«Участь Українського географічного товариства, його представників, зокрема Світлани Краковської, у Форумі «EarthX 2025» є доказом того, як саме українська наука, громадськість можуть і повинні впливати на глобальні рішення.

Географічне мислення – основа розуміння кліматичних, енергетичних, демографічних, безпекових та багатьох інших сучасних викликів, що постали  перед людством. Українське географічне товариство сьогодні – не просто академічна, наукова інституція, а все більш вагомий стратегічний партнер бізнесу, державної влади та місцевого самоврядування у формуванні політик, помічник держави, бізнесу у сфері адаптації до нової реальності.

Розвиток цієї інституції нині є критично важливим, адже саме такі наукові громадські організації є містком між знаннями, об’єктивними даними, їх носіями та публічною політикою, її реалізацією, є інструментом реального впливу на умови життєдіяльності людей, на спроможність держави належно виконувати свої конституційні обов’язки.

Ми в «Business Incubator Group. Ukraine» переконані: географія – це не лише наука, це особлива інфраструктура майбутнього».

Інформаційна служба Товариства