01 червня 2024 року в.о. Президента Українського географічного товариства В’ячеслав Олещенко взяв участь у заходах за програмою ХІІ Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал 2024», що проводиться у Мистецькому арсеналі, що на Печерську у Києві, зокрема й у лекторії «МАТЕЛОТ. Морська бібліотечка». 

У ході обговорень підтримано зусилля видавців, авторів, спрямовані на популяризацію географічної науки та освіти, імен видатних українських дослідників, зокрема й шляхом видання  матеріалів експедиційних та інших наукових досліджень, спогадів, щоденників, засвідчено готовність до активної участі Товариства у розробленні та реалізації відповідних дослідницьких, видавничих, освітніх та інших проектів.

Особливо відзначено започаткований Володимиром Гуровичем проект «Великі подорожі», видання нещодавно за цим проектом щоденника та мандрівних нотаток про навколосвітню подорож у 1803-1806 роках та про волонтерську службу на британському флоті всесвітньо відомого мореплавця, нащадка шляхетного козацького роду з Ніжина Юрія Лисянського, а також щоденників видатного дослідника природи та народів, великого гуманіста Миколи Миклухо-Маклая, якого ЮНЕСКО у 1996 році визнала «Людиною світу».

Підготовка та представлення цих видань на такій авторитетній виставці має важливе значення для утвердження у суспільній свідомості здатності до виваженого сприйняття, розуміння та оцінки нашого минулого та майбутнього, до утвердження єдності поколінь українського народу, взаємоповаги, забезпечення гідного місця України у світовому співтоваристві. В рамках цього видавничого проекту заплановано видання українською мовою мемуарів, спогадів, результатів досліджень видатних вчених, мандрівників, зокрема таких як Руал Амундсен, Роберт Скот, Фрітьоф Нансен, Тур Хейердал, Христофор Колумб, Роберт Пірі, Джеймс Кук, Васко да Гама та інших, що, звісно, з інтересом очікується не лише географами.

Інформаційна служба Товариства