18-20 травня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка з нагоди 140-річчя географії у цьому славетному університеті відбулися урочисте зібрання – Академія, Міжнародна науково-практична конференція “Географічна освіта і наука: виклики і поступ”, відповідні наукові семінари та інші заходи.

У засіданні Академії, яке проводилося в Актовій залі Університету, взяли участь Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який у своїй доповіді наголосив на особливій суспільній значущості географії, неодмінності перебування у складі сучасного класичного університету географічного факультету, а також проректори, декани, інші керівники, студенти, працівники Університету, представники Уряду, центральних та місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, багатьох провідних українських та зарубіжних університетів, інших установ та організацій.

Декан географічного факультету Володимир Біланюк у своїй доповіді докладно проаналізував основні віхи історії та здобутки географії в Університеті, наголосив на особливій ролі викладачів, студентів та випускників факультету у розвитку України, утвердженні її незалежності, а нині – у забезпеченні захисту від російської збройної агресії. Учасники зібрання тепло привітали присутніх захисників, вшанували хвилиною мовчання загиблих.

Від імені Українського географічного товариства з вітальним словом виступив в.о. Президента Товариства В’ячеслав Олещенко, який передав до бібліотеки університету низку фундаментальних видань.

Учасники Міжнародної конференції обговорили результати виконаних ними досліджень, актуальні проблеми розвитку географічної науки та освіти, можливі шляхи їх розв’язання.

У ході урочистостей підписано Меморандум про співробітництво між Українським географічним товариством та Спілкою молодих географів України, який створює додаткові можливості для розвитку плідної взаємодії цих громадських організацій в інтересах розвитку географії, забезпечення її майбутнього.

У ході виїзного наукового семінару бажаючі змогли познайомитись з роботою Яворівського національного природного парку, Розтоцького ландшафтно-геофізичного стаціонару, а також ведмежого притулку «Домажир», що входить до всесвітньої мережі об’єктів міжнародної благодійної організації із захисту тварин «Чотири лапи», обговорити проблеми, що виникають у їх діяльності, перспективи подальшої діяльності.