Виконуючий обов’язки Президента, віце-президент Українського географічного товариства В.І. Олещенко взяв участь у засіданнях Генеральної Асамблеї Міжнародного географічного союзу.

Засідання Асамблеї відбулися у Парижі під час проведення 18-22 липня 2022 року Позачергового Міжнародного географічного конгресу з нагоди 100-ліття Міжнародного географічного союзу.

Найбільш принципове значення під час обговорення питань порядку денного мало питання щодо припинення членства Російської Федерації у Міжнародному географічному союзі.

З цією вимогою у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України Українське географічне товариство звернулося до Міжнародного географічного союзу, національних комітетів Союзу, усіх географів світу 03 березня 2022 року (з листом можна ознайомитися українською та англійською мовами).

Після багатьох перемовин керівника Товариства з Президентом Міжнародного географічного союзу професором М.Медоузом, додаткових роз’яснень щодо правових та інших підстав і можливостей для вирішення цього питання, з огляду на позицію національних комітетів географів Польщі, Франції, Австрії, США, Італії, Словенії, Латвії, Литви, Естонії, Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії та численних інших держав світу, Виконком Міжнародного географічного Союзу 07 березня 2022 року ухвалив безпрецедентне рішення про призупинення членства Російської Федерації у Союзі з винесенням цього питання на розгляд Генеральної асамблеї Союзу для ухвалення остаточного рішення.

На засіданні Генеральної асамблеї після обговорення рішення Виконкому, яке представив з відповідним обґрунтуванням особисто Президент Союзу Майкл Медоуз, виступу керівника Українського географічного товариства, його відповідей на коментарі інших учасників зібрання, виступів посланців від багатьох національних комітетів, заключного, аргументованого виступу Президента Союзу Генеральна асамблея Міжнародного географічного союзу одноголосно ухвалила рішення щодо негайного вигнання Національного комітету Росії з МГС.

У зв’язку з цим доповіді усіх російських географів одразу було виключено з програми Конгресу, припинено будь-які офіційні відносини Союзу з Національним комітетом Росії.